| BonyBiby a întrebat:

De ce nu mi-a venit ciclul luna asta? Nu cred ca imi intarzie pentru ca trebuia sa imi vina pe 16.Il am de un an si este reglat, dar acum...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu ai avut relatii sexuale, elimini din start sarcina.
Dar poate fi si o raceala puternica/o infectie/o dereglare...
Mai astepti o zi/doua si apoi te adresezi medicului de familie.
Daca ai avut o relatie intima neprotejata, si daca au trecut 14 zile de la ultimul act, poti face un test de sarcina.
O zi buna happy

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Crede-ma, inca nu e reglat deloc. Inca esti la pubertate, hormonii din corpul tau acum se pun la punct si intarzieri si mici dereglari ale cicului o sa tot ai pana se termina perioada pubertatii.
Exista totul riscul sa fi ramas insarcinata (daca ai intretinut relatii sexuale). Daca intarzie mai mult de 2 luni e cazul sa faci o vizita la medic pentru ca sa vada daca totul e in regula, sa nu cumva sa fie altceva decat o simpla dereglare fiziologica.
Multa sanatate.