| TheGazeTTeRuKi a întrebat:

De ce nu raman vitaminele in corp? raman doar pe moment!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Shriti a răspuns:

Vitaminele sunt foarte importante pentru organismul uman. El le foloseste in diferite scopuri, pentru auncide bolile, microbii, precum si la îmbunătățirea sistemului imunitar. Fiecare vitamina are o anumita functie. De exemplu vit K ajuta la coagularea sangelui, vit D este preluata doar din soare s.a.m.d. este evident ca daca acestea sunt prelucrate si folosite de catre organism, nu mai pot sa ramana intregi, adica e ca si cum ai intreba "de ce cind eu mamanc hrana din farfurie nu dureaza vesnic? "