| Genevaaa a întrebat:

De ce simt gust de fier dupa ce mananc? Am mancat budinca si avea gustul acela, am crezut ca doar mi se pare dar am mancat si ciocolata si tot la fel are gust de fier la sfarsit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e un gust metalic probabil ai mancat cu prea multe chimicale si conservanti.
Dupa vreo luna de mancat natural va trece.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Gustul se repară dacă lași ficatul să detoxifice corpul. Asta mâncând mai puțină carne și mai multe legume, fructe.

| Clorox a răspuns:

Putin probabil dar poate e de la lingura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sange din gura

| Blackrose18 a răspuns:

Senzația de gust neplăcut, frecvent descrisă ca gust metalic, poartă numele de disgeuzie sau parageuzie. Unele gravide acuză această senzație de gust neplăcut, mai ales în primul trimestru de sarcină. Nu este cunoscută cauza exactă, dar se crede că are legătură cu schimbările hormonale care au loc la începutul sarcinii și cu sensibilitatea olfactivă crescută pe care o dezvoltă pacientele. Unele gravide acuză această senzație de gust neplăcut, mai ales în primul trimestru de sarcină. Nu este cunoscută cauza exactă, dar se crede că are legătură cu schimbările hormonale care au loc la începutul sarcinii și cu sensibilitatea olfactivă crescută pe care o dezvoltă pacientele