| luky234 a întrebat:

De ce transpir la fund? Vreau un raspuns concret. Indiferent ca e cald/frig. eu transpir si se vede pe pantaloni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești supraponderal, trebuie să mai dai jos câteva kilograme, nu duce viață sedentară, poartă haine mai lejere pe tine și din fibră naturală, toaletarea locală, pudră.
Transpirația vine din șanțul interfesier și se prelinge pe linia inghinală și de aici aparea și imprimarea pe pantaloni.
Evită consumul de sare, grăsimi de orice fel, alimente tip fast-food, etc., sănătatea ta trebuie respectată, învață să mănânci!
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| drogh a răspuns:

Probabil că stai foarte mult jos într-un loc sau depinde şi de îmbrăcămintea pe care o ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar fi bine sa mai slabesti putin.
Du-te la medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| OhGodWhy a răspuns:

Incearca cu deodarant de buci(Glumeam
)Daca crezi ca se intampla tot mai des nu este o rusine sa dai o fuga pana la doctor ca doar asta e treaba lui

| luky234 explică (pentru OhGodWhy):

Cum as putea scapa de problema fiindca e foarte neplacut si deranjant uneori...

| varcolaccc a răspuns:

Trebuie sa dai c u, crema depilatoare la curwinking

| MEIALI a răspuns:

Probabil că stai foarte mult jos

| girl00 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un medic.el va sti sigur sa-ti spuna 'de ce'..aici vezi auzi sute de parerihee hee sanatate multa iti doreschappy

| LegiuitorulX a răspuns:

Probabil esti supaponderal sau obez.

| luky234 explică (pentru LegiuitorulX):

Am 1.75-76 inaltime si am intre 75-80 kg eu zic ca nu sunt obez si cunosc persoane care cantares 85chiar si 90, si le-am intrebat daca au problema aceasta si mi-au zis ca nu au astfel de probleme si ai vad cu pantalonoi colorati rosu verde.dar nu se vede urme de transpiratie

| KreizyFact a răspuns:

Fii atent cum sta treaba, e foarte ciudat dar asa este. Fiindca transpiri la fund inseamna ca stai mult pe scaun, cum ar fi scaunul de la PC, cand transpir degeaba inseamna ca e o problem. Corpul iti spune sa faci sport, asa iti spune el: prin transpiratie. Am si eu problema asta, insa am gasit un remediu: acum cateva zile am mers 10km pe jos, era destul de cald, mai exact am urcat Cheile Bicazului de pe la jumatate pana la Lacul Rosu, am facut cam 10 km, 5 dus si 5 intors, repet pe jos, cand am urcat, la fel am transpirat, dar ce sa vezi, cand am facut inconjurul lacului, unde era numai natura, nu mai transpiram, si era la fel de cald, pur si simplu nu mai transpiram, mergeam tot pe jos, dar nu transpiram. Ce rezulta? Din vina gazelor lasate in aer de masini, din vina poluarii si din vina statului mult jos, corpul iti da diferite semne ca ceva nu e bine, nu zic sa nu stai la PC dar maxim 2 ore cu pauze de 5 ore in care sa faci miscare, multa miscare si mai ales in aer liber, undeva in padure, sa mergi pe un traseu, unde masinile nu au acces.

| gigikent999 a răspuns:

Salut!
Am exact aceeasi problema.
Ai gasit o rezolvare?

| Calin12345 a răspuns:

Nu este vorba de greutate sau de stat jos prea mult. Am 1.74( sau ceva de Gen) SI 55 de kg SI transpir foarte tare la fund. Mereu joc fotbal, ma dau PE skate SI transpir foarte tate. Este ceva din cauza organismului, nu din cauza masinilor sau altele, pentru ca i-am intrebat SI PE alti prieteni si nu au nimic.