| anonimadinAlba a întrebat:

De ceva timp am scurgeri vaginale de culoare maronie, uneori cu sange. Am avut pana acum de vreo 3 ori scurgeri din astea cate 4-5 zile după incetau vreo o sapt, după iar apăreau.
La inceput nu m-am speriat, credeam ca e ceva perfect normal, dar astăzi mi-a zis mama ca 100% sunt însărcinată dacă tot am astfel de secretii. EU SUNT VIRGINA!
Cineva care a trecut prin asta, dacă ma poate ajuta cu o părere, ce ar putea insemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti virgina nu poti fii insarcinata, in schimb sangerarile intre menstre nu sunt deloc sanatoase, putand fii semn de: chist ovarian, chist sau fibrom uterin, eroziuni ale colonului uterin sau chiar tumori.
Te sfatuiesc sa mergi la GINECOLOGIE pentru investigatii medicale (test citologic si ecografie pelvica).

| Teo29 a răspuns:

S-ar putea sa fie o infectie urinara, mergi la dr. ginecolog la consult

| tzionut a răspuns:

Maicata ori e batuta la cap, ori nu stie simptomele unei sarcini. mergi la ginecolog. Orice probleme netratate in timp poate duce la sterilitate (nu mai poti face copii).

| AllexXtreme a răspuns:

Du te la un medic!