| Meli2314 a întrebat:

De ceva timp mi-au aparut bube, n-am mai mancat chipsuri si mi-au trecut. Dupa cand mananc chipsuri imi apar iar. E de la ele sigur, dar intrebarea mea e de ce tot apar? Inainte mancam zi de zi si n-aveam nimic si de o perioada de cand am inceput sa mananc mai *sanatos* si mai mult, inainte mancand mai putina mancare in general, imi apar bube. O fi organismul care incearca sa-mi spuna ca-s proasta iar dupa ce l-am invatat mai bine sa manance?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

"O fi organismul care incearca sa mi spuna ca s proasta iar dupa ce l am invatat mai bine sa manance?" - Mortal rolling on the floor)
Pai ia vezi, corpurile noastre sunt foarte ciudate, poate e un fel de alergie, sau o mica intoleranta, uite de exemplu eu daca mananc ceapa si-mi storc un simplu cos, acel cos emana un miros neplacut de ceapa, sau daca mananc alune de padure acelea in coaja alba, am scaune foarte multe pana incep sa am usturimi. Ce am observat? Redu cantitatea, asta e felul in care organismul nostru ne spune sa ne oprim din exces, isi dezvolta singur un mecanism de aparare. Sper ca ti-am fost de ajutor. Salutari!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ai dezvoltata o alergie, de aceea apar acum si inainte nu-ti apareau.
Organismul iti spune clar ca s-a imbolnavit intre timp, ca asa a aprut alergia si ca-i bine sa nu mai mananci deloc, ca sa te vindeci.

| AlexDarius3 a răspuns:

Toxiinfecţie alimentară sau alergie, sau sunt expirate.

| blood0593 a răspuns:

Ai alergie la ceva din ce mananci, mergi si fa ceva analize si vezi care e treaba.Nu cred ca stie organismul daca esti proasta sau nulaughing

| Deela a răspuns:

Și mie mi se întâmpla la fel dar cu căpșunile. De fiecare data când mănânc îmi apar bubițe pe corp. Este un fel de alergie la ceea ce mănânci dar nu este chiar atât de periculoasa pentru organism. Cel puțin la mine.