| AlYnA_8981 a întrebat:

De ceva timp mi-au aparut la maini (sos in zona sub bratului) si pe solduri ca niste vene dar rosii. Am inteles ca sunt vergeturi. Imi puteti da un sfat cum sa scap de acestea pe cale naturala (fara medicamente sau eu stiu ce tratamente) o alifie ceva sau cu asa-zisurile,, leacuri batranesti,,. Trebuie sa existe ceva. Nu le mai suport credeti-ma. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vergeturile rosii sau violacei si aparute la radacina membrelor impun consult ginecologic (esti suspecta de dezechilibre ale glandei suprarenale).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atenție, te-ai îngrășat în ritm accelerat.
Masează zona afectată cu cremă cu vitamina A și E. Pentru a scăpa de ele cu adevărat numai o terapie laser te poate salva.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Poti sa-ti masezi zilnic zona cu ulei de masline, insa cat timp vergeturile tale sunt inca rozalii, cele mai bune rezultate (in afara de metoda cu laser) ai putea sa le obtii cu masajele cu untul de shea. Numai bine! Succes!