| DrMeow a întrebat:

De ceva vreme imi tot " pocnesc" degetele, gatul, incheieturile si am febra musculara cam des. Ce inseamna? Funda :d big grin big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Eu cred ca este din cauza lipsei de miscare.Stai foarte mult timp doar intr-o anumita pozitie fara sa te misti sau faci doar anumite miscari.Ca sa nu iti mai pocneasca incheieturile incearca sa faci gimnastica in fiecare zi sau sa alternezi perioadele de stat cu miscarea. Febra musculara poti sa o ai si din cauza lipsei de calciu dar poate fi si din cauza faptului ca nu te misti o perioada lunga de timp, apoi faci mult efort deodata sau alergari.Totul se rezolva daca ai o masura in toate, adica nici stat excesiv si nici miscare multa cat sa faci febra musculara.

3 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Eu zic sa iei kalciu si magneziu,
eu iau i ma simt mai bine, mi'au intarit oaselehappy,
fundita:p?

| alin823 a răspuns:

Cred ca lipsa de calciu.Cumparati calciu efervescent.

| IuliaAle a răspuns:

Este posibil sa ai lipsa de calciu sau muschii slabiti. Consuma multe lactate si fa niste analize. Multa sanatate! :*