| alma1115 a întrebat:

De ceva vreme ma inteapa in partea stanga dar nu atat de rau sa nu pot suporta, ce credeti ca ar putea fi, credeti ca este de la inima? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Nu pot să îmi dau cu părerea pentru că nu sunt medic și nici nu am de unde să știu ce este on corpul tău.
Este posibil să te fi stras curentul,ori să ai probleme cu inima, dar reține că eu doar te orientez cu ce ai putea să ai.
Du-te la un doctor bun, cardiolog și sigur te va îndruma să faci câteva investigații.

Baftă.

| Ajna a răspuns:

Ai 15 ani? In orice caz, un tanar nu sufera de afectiuni cardiace, sau doar foarte rar. Cel mai probabil este o durere musculara (muschii intercostali) sau pulmonara, dar mai putin probabil. Poate ai stat intinsa pe jos si te-a tras curentul sau ai racit. Daca ai la indemana, poti sa te dai cu Puterea ursului sau Diclofenac unguent. Daca durerea persista, mergi la medic. Multa sanatate!

| DoctorulLove a răspuns:

Nu ne putem da cu parerea despre sanatatea unui om. cel mai bine este sa intrebi un medic. Mergi la medicul de familie si vezi ce zice.

| Aspasia a răspuns:

Un junghi