Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2713080intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Iul
SATI 258.066AFISARI
113.794VIZITE
94.670V. UNICI
8 Ianuarie 2011
dimkab intreaba:

De citiva ani mi se cojeste pielea de pe fata mai ales in jurul nasului indiferent de anotimp ca e vara sau iarna. Se observa dupa ce ma spal pe fata cu apa calda. Repet se cojeste (se reinoieste) ci nu mi se usuca sau crapa. Ce sa fac? Help me please.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Ianuarie 2011 15:23
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    Aplică seara înainte de culcare, ulei de migdale dulci, hidratează!
    Pa, pa.
  • 8 Ianuarie 2011 15:23
    clau44 a răspuns:
    Şi eu am aceeaşi problemă, eu folosesc Nivea, dar şi o cremă de la plante medicinale (plafare), doar trebuie să spui pentru ce o foloseşti.
    Normal ar trebui consultat un dermatolog.
  • 8 Ianuarie 2011 15:24
    SwEEtGiRlZ a răspuns:
    E ceva normal sa ti se reinoiasca pielea si daca vrei sa nu se prea observe poti folosi o crema de exemplu apidermin.
  • 8 Ianuarie 2011 15:25
    nykonyk a răspuns:
    Ar trebui sa mergi la un dermatolog o sa iti dea o reteta special pentru tipul tau de ten si chiar daca o sa dai bani pe consultatie cred ca o sa merite decat sa asculti pe oricine cu ^sfaturi^
  • 10 Aprilie 2013 17:57
    Dvll_Miki_1995 a răspuns:
    Aceiasi problema o am si eu. Incearca "Fluocinolon". Este unguent si il poti lua de la orice farmacie. Da-te cu el seara inainte de culcare si pielea ta isi va reveni in 2-3 zile.