| dimkab a întrebat:

De citiva ani mi se cojeste pielea de pe fata mai ales in jurul nasului indiferent de anotimp ca e vara sau iarna. Se observa dupa ce ma spal pe fata cu apa calda. Repet se cojeste (se reinoieste) ci nu mi se usuca sau crapa. Ce sa fac? Help me please.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică seara înainte de culcare, ulei de migdale dulci, hidratează!
Pa, pa.

| clau44 a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă, eu folosesc Nivea, dar şi o cremă de la plante medicinale (plafare), doar trebuie să spui pentru ce o foloseşti.
Normal ar trebui consultat un dermatolog.

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

E ceva normal sa ti se reinoiasca pielea si daca vrei sa nu se prea observe poti folosi o crema de exemplu apidermin.

| nykonyk a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un dermatolog o sa iti dea o reteta special pentru tipul tau de ten si chiar daca o sa dai bani pe consultatie cred ca o sa merite decat sa asculti pe oricine cu ^sfaturi^

| Dvll_Miki_1995 a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu. Incearca "Fluocinolon". Este unguent si il poti lua de la orice farmacie. Da-te cu el seara inainte de culcare si pielea ta isi va reveni in 2-3 zile.