| Fcsb_Madalin_1998 a întrebat:

De curand am fost la strand si am observat ca pe langa alunite mi s-a facut roz si a aparut niste basici ba chiar una mica este deasupra la basica adica s'a desprins. ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IthinkIly a răspuns:

Du-te la dermatolog și explică-i big grin Altă dată când mergi undeva unde te expui la soare, folosește ceva împotriva razelor sau încearcă să eviți soarele, poți face cancer de piele. Dacă stai mult la soare îți apar alunițe, e posibil ca cele pe care le ai să se facă mai mari big grin
În orice caz, mergi la dermatolog, nu e de "joacă" cu asta
Fundă? big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te neaparat la un dermatolog... daca ai alunite si stai in soare poti face cancer de piele...nu inteleg problema ta, dar nu este de gluma cu alunitele!

| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

Da da