| Noask a întrebat:

De fiecare data cand trebuie sa merg la baie sh cand ma plimb stau ma ia din senin o durere in partea dreapta jos...ma ia pste ceva timp ma lasa sh tot asa. oare c poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Apendicita...sau ai pietre la rinichi! da fuguta la doctor. durerea de rinichi este groaznica...eu am fost internata anul trecut pentru ca am pietre la rinichi si vreau sa iti spun ca pur si simplu nu puteam sa stau in picioare...si la fel ca tine am stat cu durerea care venea, ma lasa si tot asa ...cam doua saptamani! nu te juca cu sanatatea ta!

| albastrel a răspuns:

Sensei eu am ajuns la spital suspecta in primul rand de apendicita...pentru ca ma durea in dreapta jos...si asa am avut si am incontinuare durerile...acum depinde fiecare unde si cum le simtewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi apendicele inflamat. Mergi rapid la doctor sa te vada. Daca e apendicita si stai sa astepti, nu-ti zic ce te paste, sa nu te sperii. Fugi azi la doctor, e devreme, ai toata ziua. Nu sta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alinus durerea de rinichi e localizata inspre spate. Mai repede e apendicita, dar oricum doctorul se pronunta. Aici fiecare isi da cu parerea. Andrush03 nu sta, du-te la medic sa te vada. Azi, nu miine, pentru ca daca deja te doare, nu mai e de stat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well Alinus.h eu asa le-am simtit si mi se paraea si logic, avind in vedere pozitionarea rinichilor. Dar daca tu spui ca la tine durerea se simtea mai in fata, asa o fi, poate ca radia in fata. Ideea de baza ramine ca trebuie sa mearga la doctor cant mai urgent, indiferent de ce ar fi, pentru ca aici noi doar ne dam cu parerea, consultatul si diagnosticatul, tot DOCTORUL LE FACE, LA CABINET. Sper ca a citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati mai avut o intrebare si acolo mentionam ca trebuie sa va impacienteze greutatea dv si faptul ca nu mancati, numai atunci cand aveti si alte simptome, aici mai sus spuneti ca va doare in partea dreapta, acele dureri pot fi date de ovar (in cazul acesta dereglari de ciclu ) de colonul descendent dreapta in cazul acesta ulcer duodenal sau o infectie genitala, daca imi scrieti va raspund.