| bogdanbocaful a întrebat:

De ieri de cand mi-a puscat gatul, cand ma aplec sau misc capul brusc, un pic lateral ma doare gatul ingrozitor para mi-l taie cineva e o durere foarte mare si nu stiu ce sa fac...Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Stai linistit nu se intampla nimic rau, cred ca ai un torticolis(gat stramb) rezultat dupa o miscare brusca a gatului. Unge-te cu o crema antiinflamatoare-diclofenac-si in cateva zile dispare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am inteles ceva din gramatica asta curioasa a ta.Ti s-a sucit vreo vena la gat. Ibuprofen unguent. Unge-te in locul respectiv.

| Estera123 a răspuns:

Ca sa primiti raspunsuri coerente, ar cam trebui sa va exprimati si voi corect. Eu de exemplu, habar nu am ce s-a intamplat cu gatul tau, am inteles doar ca te doare.
Daca te doare in gat, ia strepsils sau tantum.
Daca te doare muschiul gatului, fa-ti masaj cu un gel mentolat.

| reademik a răspuns:

Ia un calmant cum e ibuprofenul de 600 mg si asta iti va alina durerea de tot pana ti se va repara gatul big grin