| Everything a întrebat:

De ieri ma doare capul ingrozitor...cum fac sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllaEllii a răspuns:

Buna!
I-a un algocalmin sau un nurofen.
Eu soun cel mai bine sa mergi la un doctor, el iti va spune ce ai si ce medicamente sa iei.
Pana atunci stai linistita si nu te mai gandi la asta.

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate ai tras curent. Aprinde o tigara si tine-o in ambele urechi ca sa traga curentul.Bea si un analgezic care isi face efectul mai repede.

| fabiola a răspuns:

Incearca un nurofen sau un fasconal. Aplica pe tample balsam de la firma himalaya. Daca nu cedeaza nici asa mergi la medic!

| Filip23 a răspuns:

Aer conditonat, curent? Ia niste biter romanesc (de la naturiste) si fa nani. E amar dar rapid.

| CandyHearts a răspuns:

Depinde poate fi de la menstruatie asa ca ai putea lua algocalmin.sau eventual nurofren, eu folosesc ibalgin, iau unu pe zi si chiar imi dispar durerile... sper ca ti-am fost de folos si sa-ti treaca durerea

| CandyHearts a răspuns:

Aaa si ce mai bun este SARIDONUL.incearca-l iti trece te asigur si nu e scump

| danyceltare a răspuns:

METODA
-Naturala:felie de castravete pe frunte
-Artificiala:aspirina
Daca nu merge atunci la doctor cu tine. FUNDA?

| undercena12 a răspuns:

Pai creca ai insolatie asa ca puneti gheata pe cap

| BonaNote a răspuns:

Incearca si un Ibuprofen daca gasesti...in general este pentru durerile de stomac insa poate merge si la cap.

| cabac a răspuns:

Bea un ceai de romanita.