| TruLove a întrebat:

De la candidoza poate aparea ceva pepiele? am pe maini niste puncte ff mici rosii si nu stiu de la ce.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rocket1204 a răspuns:

Buna! Tractul genital feminin este in stransa legatura cu tractul digestiv. Daca ai candidoza in zona genitala si nu a fost tratata ori depistata de la inceput, aceasta se poate extinde de la vulva pana la fese. De cele mai multe ori apar pete rosii pe piele. Daca sistemul tau imunitar este slab in timp ce te confrunti cu o andidoza vaginala, aceasta se poate extinde si la nivelul pielii. Da, este posibil. Aceasta se manifesta pe piele sub forma unor iritatii sau bubite rosiatice, insa trebui sa tii seama ca poate fi o alta afectiune care sa coincida cu candida vaginala. Daca o tratezi pe cea genitala, atunci ai sanse mari ca si pielea ta sa se vindece concomitent. Daca simptomele persista, mergi la medicul de familie ori la dermatolog sau ginecologul care te-a tratat de candidoza.

| HelloWorld00 a răspuns:

Poti avea bubite de la transpirație pentru ca s-a incalzit afara

| Moldoveanu_Alex_1988 a răspuns:

S-ar putea sa ai varicela. Daca nu atunci nu stiu