| Laariss a întrebat:

De la infectia urinara iti poate scadea imunitatea organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Orice infectie din organisc iti scade imunitatea pentru ca organismul produce anticorpi ca lupte impotriva infectiei.

| Xpressurself a răspuns:

De la orce infectie iti scade pentru ca sistemul imunitar este cel care se ocupa sa te vindece si sa te tina sanatoasa. acum depinde cat de serioasa este infectia. va trebui sa mergi la medic pentru ca problema poate avea multe cauze.

| Laariss explică:

Din cauza asta pot aparea si dureri ale gatului (fara rosu in gat)?