| LilyOfTheValley a întrebat:

De la un timp ma ustura un ochi din senin si asta seara. se intampla aproape zilnic... si anume ochiul drept. si incep si plang doar cu ochiul asta si simt ca ma ustura rau si parca am ceva in el. pana nu ma duc la baie sa dau cu apa pe ochi nu il pot tine deschis. de la ce sa fie? si de ce se intampla asa din. senin si de obicei seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mary_3424 a răspuns:

Poate ai conjuctivita sau poate este semnul unei raceli daca nu iti trece peste 2, 3 zile atuncea te rog sa consulti medicul.

3 răspunsuri:
| LilyOfTheValley explică:

fafnir a reusit sa bage spaima in mine :-s. am gasit si eu pe net ca poate fi conjunctivita dar sper sa fie uscaciune oculara in cel mai rau caz http://www.systane.ro/Gritty-Eyes.asp

| fafnir a răspuns:

Nu e de joaca cu ochii. Daca ai o infectie bacteriana, in 2-3 zile poti sa iti pierzi vederea in acel ochi. Fugi la doctor, ultima data cand am fost, m-a consultat o domnisoara draguta foc in fusta scurta. Poate ai si tu noroc...

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase ,

LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime,colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/