| Costinamiha a întrebat:

De o luna a inceput sa ma usture fata, sa se inroseasca, si sa se umfle putin. Am fost la dermatolog, si mi-a dat sa merg la alergoloc, dar eu simt ca numai pot, ca numai trece o data, ca dintr-odata incepe sa se inroseasca, si sa usture, si nu stiu ce sa mai cred. Daca stiti ceva, ma puteti ajuta? O sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Du te la urgente.

| csimion70 a răspuns:

Erizipelul este o infectie a pielii determinata de streptococii de grup A. Boala este cauzat de o bacterie care se poate gasi in nas si faringe. Aceasta poate migra la nivelul pielii, in rani si alte zone lezate.Aceasta boala, apare mai des la persoanele de peste 40 de ani si are tendinta la reaparitie dupa vindecare.Are loc o reactie inflamatorie la nivelul pielii, prin mecanism infectios si alergic, insotit de febra si stare toxica. citeste aici... http://www.farmacianaturala.com/sfaturi%20pentru%20boli/erizipelul.html