| Catalin_4527 a întrebat:

De prin toamna am o iritatie deasupra gurii. imi apar foarte des cosuri in acea zona, si are mereu pete rosii. sunt sigur ca aceasta problema a aparut din cauza ca am folosit crema epilatoare in acea zona. crema epilatoare nu e recomandata pentru fata. am incercat si cu o crema pentru cosuri dar si cu crema de galbenele, dar nu a disparut iritatia. cu ce crema sa dau, ca sa dispara petele rosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna seara! Mergi la farmacia naturista si cere-le GELUL BARBA TATEI (producator BIO LIFE-CARE) si aplica pe zona afectata si-ti va trece! Nu mai folosi creme care contin parabeni (gen oriflame, avon sau alte chimicale) ca-ti afecteaza pielea, contin alergeni si de aceea te iriti si faci eczeme! Daca mai ai alte probleme de sanatate da-mi mesaj in privat!

| soffie a răspuns:

Pai in primul rand foloseste benzi daca doresti, pentru ca pielea este sensibila la crema depilatoare mai ales in cazul tauhappy
Poti sa folosesti de la Oriflame Pure nature cu Tea tree si Rosemary( costa doar 9 lei) sau o lotiune pentru ten sensibil