| denysa1993 a întrebat:

De un an de zile am dureri mari in stanga dupa ce mananc le pot numi crize in partea stanga am facut analize colonscopie si nu mi-au gasit nimic dar eu tot continui sa ma simt rau ....la colon sigur nu e nimic si nici la splina mai raman pancreasul si stomacul e cineva in situatia mea?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Iti recomand sa faci o gastroscopie. Examen ce permite explorarea directa a mucoasei partii superioare a tubului digestiv, precum si practicarea unor interventii. Gastroscopia permite examinarea tubului digestiv de la esofag pana la duoden, extragerea corpilor straini si ablatia unor tumori mici, precum si oprirea unor hemoragii prin injectare sau coagulare.

| danielaxyz a răspuns:

Incearca tinctura de galbenele sau ceai de galbenele, triferment, redigest