| denisssssss a întrebat:

De un an urinez foarte des din 15 in 15 min am senzatia de vezica plina am mers la doctorul de familie si mi-a zis ca ii bai mare ce boala credeti ca ar putea fi asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daviddd a răspuns:

Probleme cu prostata. Eu am pietre la rinichi si am destule belele cu ele. Am fost la vreo 6 doctori si mi-au dat diagnostice diferite si numai inventii. Nu am mai luat pastile de aici, voi pleca sa ma tratez in Anglia. Aici falsifica probele de urina si isi bat joc de sanatatea oamenilor. Poate ai mai mult noroc ca mine dar iti pot spune ca aici nu poti avea incredere in nimeni. Inca un sfat, pe net o sa primesti pareri de la o gramada de lume care habar n-are ce ai tu de fapt, mare atentie. Iti recomand un medic in strainatate, sunt foarte ok fata de aici, si daca poti ai putea sa trimiti probele sa se analizeze sau sa iei legatura cu cineva de acolo sa iti dea un tratament, dar mare grija cu cei de aici, sunt niste hoti, am cheltuit o avere si nu aveam nevoie de nimic din ce mi-au dat ei sa iau!

| mihai69 a răspuns (pentru Daviddd):

Și i-ai palpat tu prostata și ai văzut că are probleme cu ea?!?
Oameni buni, NU mai dați „diagnostice" aiurea fără să aveți habar despre ce e vorba! Nu faceți niciun bine nimănui!
Singurul răpuns corect în astfel de cazuri, așa cum scrie și cu roșu sub întrebare - mergeți fraților la medicul specialist!

| David_David_1988_VL2p a răspuns (pentru mihai69):

Nu am dat, am dat o parere si am recomandat medicul! Asta tocmai fiindca nu sunt medic, insa e destul de probabil sa fie asta, dar nu dau diganostice, dau doar sfaturi, si acela a fost medicul, si unul bun.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uretrita, nu e bine sa urinezi des dar se poate rezolva situatia

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai fost la medic si tot pe noi ne intrebi?

| mihai69 a răspuns:

Păi doctorul NU ți-a spus?!? dacă nu, mergi la un urolog - probabil e o infecție urinară; baiul e că n-ai tratat-o de un an de zile.

| turchis2 a răspuns:

Ai probleme cu prostata...ia furosemid 2 3 zile vei uina de 4 5 ori pe zi si vei elimina toata urina...
iar pe urma iti vei revenii

| user13579 a răspuns:

Este (foarte) posibil sa fie diabet.
Fa-ti un set de analize, care sa includa macar glicemia, hemoglobina glicata si sumarul de urina.

| thxMD a răspuns:

Salut, sub nici o forma sa nu iei furosemid, asa cum am vazut scris jos, pentru ca iti faci mai mult rau decat bine, tu ai nevoie de un urolog, o analiza de urina cel mai probabil si vei primi un tratament, nu asculta de doctorul de familie si mergi la un specialist sa te vada. Intre timp poti sa bei ceai diurosept de la fares care ajuta la rezolvarea problemelor de genul acesta.