| Dominicc a întrebat:

De vreo 2-3 zile simt un discomfort la limba. Am o masea ciobita putin si un colt de acolo ma deranjeaza rau la limba, pe lateralul ei. Cand mananc ma mult ma deranjeaza ca ma doare limba de nu mai pot face nimic. Nu am rana din cat am vazut insa ma doare.

Daca dau cu degetu la masea, se simte un taish. As putea rezolva cumva situatia de acasa?
Am incercat sa mananc ceva mai tare si sa bag acolo, insa nu da rezultate.

Cand mananc ceva am cea mai mare durere.

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la dentist, si mie mi s-a ciobit un dinte si l-a rezolvat repede, nu te doare, eventual iti pune o plomba mica daca vrei tu sa arate dintele estetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La dentist se rezolvă. Merită, deși cam toată lumea ezită să meargă... happy Când se ciobește un dinte / măsea parcă tot acolo îți vine să pui limba. Am pățit și eu. E enervant. S-ar putea să nu fie mare lucru de rezolvat, deci sună un dentist bun. Succes! happy

| wawe a răspuns:

E simplu, fi atent, iei o pila de unghii o cureti bine(cu spirt/parfum) si apoi pilesti coltul respectiv, merge de minune.

| Lorii69 a răspuns:

Eu zic sa nu risti sa faci nu stiu ce infectie si sa te duci la dentist. ii spui ce te doare si doar va pili putin ciotul. in 3 minute termina!