| geoconda a întrebat:

De vreo 2 luni mă doare spatele foarte tare, nu ca înainte nu mă durea, dar nu asa de tare.
Am 15 ani.
Si cred ca din 2 cauze: am vrut să fac roata si am picat în cap oarecum, am picat rău, ori că eu la școală stau in prima banca și sumt înaltă și alea piticanii tari în gură din spatele meu nu văd la tablă si eu stau cocosata, adică mai lăsată pe scaun si ma gandesc ca de acolo.
Eu sunt si cam grăsuță, adică mna.
Mă doare foarte tare mai ales în partea dreaptă și când stau în fund, mi se pune un junghi in zona vertebrei prominens, adică în capul coloanei, mai la gât dar mai in jos putin, în zona cervicala.
Ce ar trebui să fac, nu mai pot de durere, ma simt prăbușită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si dupa consult iti va spune medicul ce sa faci.

| sierra1 a răspuns:

"am picat în cap oarecum, am picat rău...Ce ar trebui să fac, nu mai pot de durere"

poate fi ceva extrem de grav, urgent la medic!

| Floridori a răspuns:

Mergi la medic si spune-i ca ai cazut in cap...

| Duckky a răspuns:

Fa-ti o radiografie si vezi daca e ceva grav dar oricum iti va dă ceva crema si plasturi asa cred