| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile a inceput sa-mi curga singe din nas, instantaneu, cind pe nara stinga cind pe cea dreapta, si am o stare de moleseala, de la ce sa fie oare? am luat niste medicamente pentru atac de panica si pentru angina pectorala, sa fie de la ele? doar sunt naturiste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Poate fi epistaxis, în prima fază.
Mergi tu direct la camera de gardă pentru investigații, starea de moleșeală indică mai mult decât un epistaxis, povestești că ai luat pentru angină pectorală tratament naturist.
Dacă te știi suferind de această afecțiune, trebuie să te vadă și un cardiolog pentru un E. K. G., T. A. și instituirea unui tratament.
Nu este de joacă.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicamentele naturiste pot da reactii alergice si alte probleme, mai ales ca majoritatea lor nu sunt testate si nu se stie exact ce contin. S-a demonstrat ca mult contin doze periculoase de fungicide si pesticide de pe plantele din care sunt facute. Eu cred ca poate fi de la o intoxicatie cu aceste medicamente si ar fi bine sa le intrerupi si sa mergi repede la medic. Sa stii ca naturala e si matraguna, asta nu inseamna ca nu omoara cu succes.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un cabinet OR Lsi eu am avut o problema de acest gen cu fiul meu si a trebut sa-i cauterizeze un vas de sange.

| MisterKat a răspuns:

In mod normal medicamentele naturiste nu ar trebui sa iti faca rau, dar totusi. tine cont ca sunt medicamente, deci nu le lua dupa ureche! Daca ai luat inainte aceste medicamente iar apoi ti-a curs sange din nas, inseamna ca de la ele ai aceasta problema. Dar e posibil sa ai o lipsa de calciu, pentru a trata lipsa de calciu consuma alimente bogate in calciu cum ar fi: lactate, branzeturi, arahide, alune etc!

Multa Santate!

O zi buna!

Daniel.

| covexrobu a răspuns:

De ce nu faci o vizita la un medic specialist ORL? El te va ajuta cu siguranta.

| cslx a răspuns:

Mergi la un medic specialist ORL. O sa iti sudeze nasul. Iti spun de pe acum ca nu doare. Iti face anestezie inainte si nu o sa simti nimic. bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil dar poate fi si de la anemie sau scarpinatul in nas, venele acolo sunt subtiri si sensibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Angina pectorala trebuie sa aiba o cauza, reparati cauza, este o boala periculoasa pentru varsta ta, ingustarea arterelor venelor din zona, angiografia va ajuta sa vedeti ce se intampla acolo, la pusee de tensiune este posibil sa va curga sange din nas dar este posibil ca opturarea sa fie mai mare pe vase, nu am facut chirurgie vasculara dar in mare asa stau lucrurile, trebuie drenata acea vena, artera nu puteti lua medicamente care va distrug ficatul stomacul si va anemiaza, mergeti neaparat la angiografie, nu este complicata, cereti dv un consult de genul acesta cititi pe net pentru ca ve-ti avea surprize mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telepatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nebunuleee. ti-a venit ciclu. fericitule, deacum nu te mai doare capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hemoragie nazala zici... thinking

Poate aparea in urma unui efort sau in urma expunerii exagerate la soare aer uscat si caldurii. cel mai des apare in cazul gripei si racelii dar se poate sa ai si hipertensiune arteriala.
Trebuie sa te asezi si sa presezi narile timp de 10-15 minute. e indicat sa ti pastrezi calmul si sa nu te panichezi daca nu sangerarea se agraveaza. E posibil si sa te fi injurat aseara thinking asa ca ai grija laughing