| zurick a întrebat:

De vreun an am aceași problemă.
Îmi curg ochii seara când mă culc și dimineața când mă trezesc.
Este foarte enervant.

Aveți vreo idee de la ce ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intreaba medicul daca nu cumva este o alergie la detergentul(mirosul lui) cu care este spalata fata de perna, lenjeria. Incearca sa il schimbi (sa nu aiba un miros de parfum ieftin sau prea tare) si rezultatele se vor vedea dupa aproximativ 2 saptamani.
Deci trebuie sa megi la medicul de familie si de acolo te va indruma la un medic ORL-ist sau oftalmolog.

| R0R0 a răspuns:

Asta pentru ca ti i-ai obosit prea mult. Si mie imi curg cand citesc prea mult. Dar mai bine du-te la oftalmolog.

| CristinaSNC a răspuns:

Eu zic mai bine sa te duci la medic, nu pae ceva grav dar nu stii cu timpul de se poate intampla.

| FunditzaWwW a răspuns:

Cumpărați de la Plafar bitter suedez vindeca orice ia o carpa umezesteo bine si pune-o pe ochi inainte de culcare repeta seria mai multe seri la rând si vezi daca funcționează la mine a funcționat daca nu merge mergi la doctor

| HIPHOPLIVE a răspuns:

Incearca sa aerisesti bine camera sa bati putin pernele, plapuma etc., daca nu merge incearca sa le schimbi, daca nu ti se intampla si cand dormi la hotel sau la un prieten s-ar putea sa faci doar alergie la praf happy Mi se intampla cand eram mai mic si dormeam la bunici, am schimbat pernele si tineam geamul deschis o ora inainte sa dorm, nu am mai avut probleme.
Bafta! ^^

| ingrid2000 a răspuns:

Intreba un medic farmacist deoarece nu e nimic grav.