| Calum09EA a întrebat:

Deci, am nevoie de ajutor. De ceva timp, de mai mult timp, am probleme cu transpiratia. Transpir foarte mult in zona cefei si la sub-brat, e deranjant si transpir fara sa fac vreun efort. Oricat de relaxata as sta, tot cascada in cateva minute devin. Am incercat ceaiuri, deodorate si antiperspirante de la farmacii, vitmine... cam tot ce e posibil. Vreau sa stiu daca a mai avut cineva probleme de genu si ce ati facut. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| wEeEk1d a răspuns:

Ai hiperhidroza, chiar daca iti dai cu un antiperspirant. Odaban este cel mai bun pentru astfel de probleme, costa in jur de 100 lei de la Sensiblu sau poti incerca cu Transpiblock din cate am auzit este bun si costa 30 lei. Daca nu merg, poti apela la un dermatolog care stie mai bine ce sa iti ofere.

| Calum09EA explică (pentru wEeEk1d):

Transpiblock am si e ok, adica nu mai este asa abundent dar totusi... am sa incerc si Odaban, mersi happy