| Bun123 a întrebat:

Deci am nevoie de un sfat sau dacă va confruntați și voi cu asta cum faceți față. Cum sa scap de anxietate, efectiv ma afectează foarte mult câteodată. Gen dacă sunt cu mai multe persoane și atenția e îndreptată asupra mea simt ca nu mai pot sa respir și încep sa tremur ca și cum mi-ar fi frig sau ceva și va dați seama că lumea observa și începe sa îmi bata inima foarte tare și nu ma pot scoate din starea aia. Dacă știe cineva un medicament sau ceva ascult. Și nu îmi spuneți sa merg la psiholog ca nu am nici bani nici timp, sunt studenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau de situatia ta, dar se pare ca boala a evoluat la tine, fiindca anxietatea este deja depasita, acum ai atacuri de panica, odata ce incepi sa tremuri si sa nu mai poti respira.
Chiar ai nevoie de medicatie buna si consult la un medic psihiatru, fiindca psihologul este deja depasit, odata ce este destul de serioasa problema ta.
Sanatate multa!