| Varanudormi a întrebat:

Deci. Am un miros urat care vine din spatele limbii si nu stiu de ce. Am fost la orl, mi-a zis ca am deviatie de sept, mi-a dat tratament, antibiotic si inca niste pastile si mai aveam o candita la limba in spate, am urmat un tratament si candita aia a disparut aproape. Insa mirosul ala nu dispare. E tot acolo. Acum de curand am luat niste tratament pentru ca tuseam si am luat si antibiotic si pe parcurs, cat am luat antibiotic si ce pastile mi-a mai dat medicul de familie, parca nu mai miroasea asa tare, nu mai era mirosul asa puternic, dar dupa a revenit la fel de puternic. De mult am o problema cu gatul ca simt ca mi se scurg secretii din nas in gat, de aia am si fost la orl si pentru mirosul ala din spate de acolo. Ce sa fac? Ma chinui sa scap de mirosul ala din spate. Si nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii ca mirosul vine din spatele limbii? Pot fi multe cauze. De la stomac, de la o infectie de masea, sinuzită.

| maddog95 a răspuns:

Ai fost la stomatolog? nu trebuie sa ai carii ca sa miroasa, poate ai o obturatie mai veche sau prost adaptata si poate sa retentioneze alimente. asta sau maselele de minte pot sa fie partial erupte si la fel sa retentioneze alimente? poti descrie mirosul? gen a carne putreda sau a ceva stricat?

| nda a răspuns:

Te-ai gandit ca poate sa fie si din cauza stomacului si a ceea ce consumi? Repede sariti pe antibiotice. Mai incearca si la alt medic.

Răspuns utilizator avertizat