Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2738394intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
26 Aug
SATI 229.078AFISARI
98.840VIZITE
86.241V. UNICI
13 Noiembrie 2010
Anonim intreaba:

Deci... daca am astm si fumez mor? Nu am mai facut criza din 2003

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    13 Noiembrie 2010 20:08

Nu exista risc grav de moarte dar exista riscul de a face noi crize si mai mari chiar sau de a-ti imbolnavi si mai tare plamanii, ei deja fiind bolnavi de astm. Iarasi predispunerea la cancer este mult mai mare.Eu zic sa nu incerci sau sa te opresti din asa ceva. Tigarile sunt un drog si placerea vine de la dependenta de nicotina.In rest nu e nimic altceva uluitor in ele.

• 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 13 Noiembrie 2010 20:03
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    Și de ce să fumezi?
    Îți plac doctorii să înțeleg!
    Pa, pa.
  • 13 Noiembrie 2010 20:04
    NOname a răspuns:
    Da, mai devreme sau mai tarziu.
  • 13 Noiembrie 2010 20:03
    DakotaRoyse a răspuns:
    Fumând mori şi fără astm, darămite cu laughing
    Nici nu te gândi să te apuci de fumat, ar fi cea mai mare prostie. În special că ai astm! Vrei să ţi se agraveze situaţia?
  • 13 Noiembrie 2010 20:08
    Conteaza mai mult tigarile de cat viata ta?
  • 13 Noiembrie 2010 20:02
    DoRu a răspuns:
    Pai nu-i bine de loc daca fumezi

iti ia din viata ceva, ceva...
  • 13 Noiembrie 2010 20:37
    LittleandLiars a răspuns:
    Astm? nu este asm?
  • 13 Noiembrie 2010 20:21
    cretudaniel99 a răspuns:
    Poti sa mori dar daca fumezi zilnic iti recomand 1 la 2 zile dar mai bine ai da bani pe nicorete si iti garantez ca te lasi de fumat poti sa te duci la doctor si sa le ceri sfatul dar mai ai putin pana sa mori mai ales daca ai astm. e foarte rau. du-te la munte si din cauza aerului o sa fumezi injumatatit decat la oras iti garantez
  • 13 Noiembrie 2010 20:11
    ProjectJackpot a răspuns:
    Oh shat, call the caps!
  • 13 Noiembrie 2010 20:36
    Me_5216 a răspuns:
    Deci. Astm-ul iti ingusteaza canalele respiratorii si atunci cand fumezi se mai depune si fum pe ele. La un moment dat e posibil sa faci o criza care sa nu mai treaca de la tratament. Deci eu zic sa ai mare grija.

Nu conteaza de cand nu ai mai facut criza.
  • 4 Martie 2011 21:56
    Alxx_5178 a răspuns:
    Cand i-ai tis ca poate si sa moara ai bagat o frica in el, bat pariu. du-te la un control asa am zis si eu numai am avut astm de 4 ani m-am apucat de fumat am fumat cam 6 luni am facut o criza era si frig afara si m-am dus la control a zis ca nu am nimica dar totusi sa numai fumez.