| Anonimus2314 a întrebat:

Deci, o intrebare mai concisa. Ieri mi-a venit menstruatia(am 15 ani :o) Nu sunt foarte dezvoltata, sanii mei sunt foarte mici, si as vrea sa stiu daca o sa inceapa sa creasca(daca da cam cat cresc in 2 luni) va rog sa nu o luati la misto! Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

În 2 luni nu o să creşti.
Menstruaţia nu accelerează creşterea.
Dacă ţi-a venit la 15 ani pentru prima oară, te vei dezvolta foarte greu.

| catalinaicg a răspuns:

Depinde de fiecare femeie in parte, depinde daca femeile din familia ta : mama, bunici au sanii mari, atunci o sa iti creasca si tie daca nu, nu te astepta sa fii foarte dotata. Si sa stii ca nu cresc asa repede incat sa sesizezi o diferenta la doua luni.

| stefytzab03 a răspuns:

Nu e adevarat, dupa menstruatie, te dezvolti extrem de rapid, azi esti copil, maine esti femeie, in doua luni poate o sa schimbi marimea la sutien, asta depinde de corpul tau, dar in general merge repede treaba, stai calma rolling on the floor funda?