| Polinco a întrebat:

Din ce cauza apar Eruptiile Cutanate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nikname a răspuns:

Bacteri!

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cauzele acestor erupţii cutanate sunt:
-Infecţii bacteriene
-Varicelă (vărsat de vânt)
-Infecţii fungice
-Herpes
-Impetigo
-Rujeolă (pojar)
-Meningita
Herpes
-Infecţie stafilococică
-Infecţie streptococică
-Infecţii virale.
Meriti"a doua sansa"

| Ajatara a răspuns:

Buna eruptiile cutanate pot fi cauzate de un numar mare de motive:medicamentatie, transpiratie s.a.m.d.Iti las un site cu mai multe cauze si explicatii.
https://www.farmaciata.ro/......i-si-cauze