| ceeeee a întrebat:

Doresc sa slabesc aprox 8 kg in MAXIM 2 luni.La scoala joc zilnic football toate pauzele si chiulesc si uneori la sport(ca ne pune volley) doar ca sa joc football... Dar stau departe de scoala si in cartier la mine nu am cu cine sa joc footballstraight face. Asa ca mi-am luat o banda rulanta si alerg cu 6km/h si uneori chiar cu 8km/h.Intrebarea este cat timp trebuie sa alerg asa? Alimentatia este buna... ma rog nu prea mananc nimic toata ziua si totusi am multa energie, dar mananc sanatos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna recomandarea mea este sa nu aplici metode auzite din diverse surse care nu pot fi verificate dar pot sa dau girul unor nutritionisti de marca care au conceput un mod natural de echilibrare metabolica avind o perioada de 39 de zile acest program se adreseaza tuturor persoanelor care pun pret pe sanatate si vor sa piarda in greutate intre 8 si 15 kg combinat cu o activitate sportiva; pentru contact; tiriboxi@gmail.com

| sanatatesiviata a răspuns:

Pentru mentinere greutate, alimentatie sanatoasa, slabire sanatoasa vezi emisiunile cu dr Virgiliu Stroescu (dr Endocrinolog si Nutritionist - a fost nutritionistul si endocrinologul sportului romanesc peste 20 de ani pana in 2000: http://www.sanatatesiviata.ro/......-61-minute

Pe siteul www.SanatateSiViata.ro sunt 2 metode de a se mentine greutatea normala prin metode sanatoase, fara infomemtare si ulterior imbolnavire.

Din cele aproximativ 29. 0000 de "retete" de slabit cat exista in lume doar 5 dau rezultate.

Din acestea 5 sunt 2-a pe siteul www.SanatateSiViata.ro, o "reteta", metoda in emisiunile cu doctorul Virgiliu Stroescu si una in cartile cu dr Emil Radulescu (in cartea Alimentatie inteligenta, si in cartea Ceva in plus despre surplus)

Vezi cartile dr Emil Radulescu (sunt 11 carti utile pentru tine, familie, prieteni, etc.) pe site.

Cartea: Alimentatie inteligenta - se descarca GRATUIT in format PDF.

Mai sunt 3 carti utile pe site gratuite vezi zona carti de pe www.SanatateSiViata.ro

Echipa SanatateSiViata.ro

| MiniMo a răspuns:

In primul rand daca sari des peste mese nu este deloc bine deoarece te poti imbolnavi (gastrita... leucemie). Tu ar trebui sa ai mesele regulate si sa elimini dulciurile. Nu incerca sa te infometezi pentru ca vei avea de suferit. Miscarea este buna dar nu trebuie sa te epuizezi...si incearca ca dupa ora 18:00 sa nu mai mananci mancare gatita. La aceasta ora merele si un iaurt sunt o alegere excelenta. Dar nu uita cele trei mese de bazawinking!