| デイダラくん a întrebat:

Dupa cam cate tigari pufaite se face cancer la gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FerLin a răspuns:

Fiecare om reactioneaza altfel la acesti stimuli, gen fumatul. Unii pot murii deja la 30 de ani de cancer la gat, plaman, stomac etc, iar altii pot murii la 100 calcati de masina ca se miscau prea greu pe trecerea de pietoni dupa ce au fumat o viata intreaga. Dar cum spuneau si antevorbitorii mei, nu ai de unde sa stii dupa cate sau cand, de obice cand ti-e lumea mai draga.

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Cancerul nu apare dupa cateva tigari.
asta se produce in timp, dupa ani de zile, zeci.
deci pufaie in continuare, si asa vine sfarsitul lumii.

| andreeei a răspuns:

Nu exista un numar exact, cel mai bine este sa nu pufai, si nici sa nu te apuci de fumat, ca ti-o spun din proprie experienta ca nu e nimic placut, bani arsii si sanatatea distrusa.
Cancer la gat poti sa descoperi si cand tii lumea mai draga daca nu renunti la tutun

| tinaHd a răspuns:

Dupa multehee hee

| CcristianN a răspuns:

Nu ai sa afli niciodata, sunt prea multi factori ca sa determine acest lucru, deci dupa parerea mea nimeni nu iti poate da un raspuns exact

| FlavyUseu a răspuns:

Intre 1456 si 1876laughing