| rrrrares33 a întrebat:

Dupa ce alerg distanta scurta ( 1, 5km-2km ) simt o durere slaba in partea de sus dreapta a abdomentului, aproape de coaste, ce se accentueaza pana nu mai pot sa ma misc fara sa ma sfasie in zona aia... si dupa un timp trece.

Imi puteti spune de la ce este si ce as putea face sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Salut.Acel organ care doare este ficatul.Iti transmite ca nu mai ai energie si lucreaza la capacitate mai mare decat ar trebui. Ceva gen suprasolicitare.Ce poti face este sa iei ceva dulce, daca poti sa mananci glucoza sub forma de ciocolata alba(are un gust de cac t) este perfect.Fa acest experiment.Cand nu mai poti, mananca glucoza sau ceva dulce.O sa vezi o sa poti alerga iar.

Răspuns utilizator avertizat
| CD16 a răspuns:

Hmm, e ok sa patesti asa, eu patesc asta doar de la 5 minute de alergat, adica nu pe o suprafata mare. Pregateste-te mai mult fizic si invata sa respiri pe nas si inspiri pe gura cand alergi, sa nu obosesti. Bafta happy