| lanadelsex a întrebat:

Dupa ce am inceput sa folosesc o BB Cream, au inceput sa-mi apara multe cosuri pe fata. Aveti idee din ce cauza este sau cum pot prevenii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Posibil sa fii alergica SAU ca fata ta, tenul tau sa nu se potriveasca cu crema.In acest caz trebuie sa te opresti numai decat sa mai utilizezi crema si sa folosesti o crema care sa anihileze efectul acestei creme ca un antidot ca sa zic asa.Cred ca acum ai nevoie de o crema de fata pentru acnee.Cel mai bine ar fi sa te duci la o farmacie sau la dermatolog sau foloseste o crema de fata regeneratoare.Bafta! :*

1 răspuns:
| Ilinca1428 a răspuns:

Cosurile s-ar fi putut sa iti apara din cauza cremei, contine ceva la care tu esti alergica sau ceva in genu, iti propun sa numai folostesti crema BB, si sa iti iei un fel de crema numai stiu cum se numeste e un gen de spuma si te scapa de cosuri, sper ca raspunsul meu sa te ajute:*