| mariusalex2019 a întrebat:

Dupa ce ma trezesc dimineata am gura uscata chiar daca beau apa la culcare. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai diabet, gura uscată este un semn al diabetului, fa ti analize si o glicemie la medic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suspect de diabet. Măsurarea glicemiei.

| anonimg a răspuns:

Masa de seară trebuie să fie compusă numai din crudități: fructe sau salate. Și fără condimente, și nici ceapă sau usturoi. Și trebuie să fie devreme, în jurul orei 18:00 sau mai devreme.

| WhiteLife a răspuns:

Pe langa faptul că s-ar putea să dormi cu gura deschisă, încearcă să pui pe calorifer, când îl pornești un bol cu apa, sa nu fie aerul uscat în camera.

| Nume6 a răspuns:

Păi depinde foarte mult de ce consumi la cină: dacă mănânci sărat, foarte consistent(carne, etc.), picant. Deasemenea poate dormi cu gura deschisă în somn și nu știi. Sau lipsa de hidratare pe timpul zilei(consumi puţină apă, e bine măcar 1 litru jumătate sau 2 l).

| Vali215 a răspuns:

Așa se întâmplă la toți care dorm cu gura deschisă seara sau mănâncă alimente nepotrivite. Nu e ceva ieșit din comun, deci nu are de ce să te panichezi.

| CorneliuN a răspuns:

Dormi cu gura deschisa