| znstr a întrebat:

Dupa extractia unei masele, cum se poate opri mai repede sangerarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un vampir.

| Gabi19971983 a răspuns:

Uite aici: http://www.dentist.ro/v-ati-scos-o-masea-ce-urmeaza
Citeste ce scrie dupa verde: "Pentru a se vindeca cat mai bine ranile..."

| Anne0510 a răspuns:

Pui un servetel sau ceva acolo si dupa nu mai atingi pana nu se astupa. happy

| DezdemonaM a răspuns:

Faci hemostaza si bei calciu

| DezdemonaM a răspuns:

Pui un pansament acolo si iti vei opri sangerarea daca tii apasat...

| DarkAngel0o0 a răspuns:

Pui un pansament sau vata daca ai si o sa se opreasca in vreo 5 minwinking

| Dinu_Gabryel_1993 a răspuns:

Iti faci un ceai de galbenele si sunatoare si te clatesti de 3-4 ori pe zi. happy

| Florin_Vlad_1994 a răspuns:

Tine un pansament steril in locul extractie.