| Gaby_Andra_1999 a întrebat:

E adevărat ca daca iti vine ciclul iti cresc sanii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Prima menstruație adică,, menarha" debutează cam pe la 12 ani, dar poate apărea și la 9 ani (cazuri rare). Da, este adevărat odată cu prima menstruție se dezvoltă sânii, părul pubian si axilar, iar șoldurile se lățesc.
Sper că te-am putut ajuta!

| onuticuta200312 a răspuns:

De obicei sanii incep sa creasca si dupa in jur de 1-2 ani vine si menstruatia(menarha).Si la o prietena de-a mea a fost la fel.Sanii ei au inceput sa creasca si dupa un an si cateva luni i-a venit si menstrautia!
P.S. Sper ca te-am ajutat! Funda?