| Pyskiss a întrebat:

E adevarat ca daca te dai pe fata cu alcool sanitar(spirt), iti dispar cosurile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Nu,nu este adevarat. Spirtul nu ajuta tenul; dinpotriva il imbatraneste. Pentru cosuri foloseste zinerit, sau intreaba un farmacist pentru o crema. Mult noroc

6 răspunsuri:
| IrimieRaluca a răspuns:

Ti se usuca foarte tare tenul si se poate sa creasca din cauza asta cantitatea de sebum eliminat, ca sa compenseze. Nu recomand. Poti sa incerci de la farmec lotiunea tonica LARA. E pe baza de alcool, dar in cantitate mult mai mica decat spirtul. Bafta!

| Any a răspuns:

Da dar inainte incerca sa le rupi. Uneori si eu incerc cu alcool sanitar. Funda!

| KIDoOr a răspuns:

Da, este un dezinfectant, ajuta, dar este mai bine sa folosesti produse specializate. Pentru mai multe informatii intreaba-ti doctorul de familie sau dermatologul.

| carmen13 a răspuns:

Nu te.as sfatui pentru ca ti se va usca foarte tare tenul...cat despre ruperea cosurilor inainte sa dai cu spirt nici asta nu cred ca e o ideea buna pentru ca te va ustura foarte tare

| BuBu2006 a răspuns:

NU este bun,INCEARCA MIBAZON,eu am fost la doctor si a spus sa nu pun nimic pe fata a spus sa am grija ce mananc, sa nu beau suc cu acid doar natural, sa nu mananc mezeluri si sa nu mananc gras! Mult Succeslaughing!big grin

| Умcмв a răspuns:

Da iti dispar... stiu asta din propria experientahappy