| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca de la stres faci celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| leluc a răspuns:

Nu. Celulita e ereditara. Daca mama ta nu are celulita, nu vei avea nici tu (foarte rare persoanele de acest gen).
Celulita se face de la o alimentatie necorespunzatoare, mancare sarata si lipsa celor 2L de lichide pe zi.

| kaumi a răspuns:

Alimentatia necorespunzatoare si sedentarismul pot duce la aparitia celulitei. Indirect si stresul te "conduce" spre asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Celulita este specifica persoanelor sedentare si care au o alimentatie necorespunzatoare.nu este obligatoriu sa fii plinuta pentru a avea celulita.sistemul limfatic sufera datorita drenajului incetinit, mananca ananas proaspat. rupe fibra de colagen si favorizeaza drenarea limfei.masaje zilnice si miscare