| traficanta a întrebat:

E adevarat ca micul dejun nu se depune?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danteluta a răspuns:

Micul dejun sa-l mananci singur, pranzul sa il imparti cu prietenii iar cina sa o dai la dusmani.Asa stiu eu de foarte mult timp si cred ca am raspuns si la intrebare

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Kaloriile consumate in timpul micului dejun se consuma in timpul zilei, din acest motiv se spune, ca ceea ce mananci la micul dejun, nu se depune. Insa daca dupa micul dejun, te vei culca, fi sigura, ca se va depune. big grin

| Daria a răspuns:

Asa am auzit di eulaughing
probabil, da

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu se depune presupunand ca apoi desfasori anumite activitati si consumi acele calorii pe care tocmai le-ai consumat, dar daca nu faci nimic, atunci micul dejun este ca orice alta masa a zilei.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu se depune deoarece este cea mai consistenta masa a zilei (in sensul ca iti da energia necesara pe parcursul zilei)si in caz de nu mananci prea mult in ziua respectiva corpul se alimenteaza din masa de la micul dejun.winking

| Doddel a răspuns:

Da. este adevarat

| Crisstina a răspuns:

Da, asa e. micul dejun e cea mai importanta masa a zilei