| qieiqpalz a întrebat:

E adv ca nu e sanatos sa mananci mancarea prea facuta?
Gratar de ex

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este, deoarece fierband legumele foarte bine, se distrug vitaminele.
Ideal este sa manaci fructe si legume proaspete sau salate de vegetale crude.
Daca nu se poate, atunci se recomanda sa fie usor aburite sau fierte f putin, tocmai pentru a mai pastra din vitaminele pe care le contin.

Răspuns utilizator avertizat
| Illuminati2016 a răspuns:

Nimic nu este sanatos in zilele noastre. Funda?

| Treaem24 a răspuns:

In exces da nu e bine

| Codrinn69 a răspuns:

Nu e sanatos daca mananci in exces mai des decat trebuie.