| iintunericul a întrebat:

E bine sa ai febra musculara? de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Nu este bine sa ai febra musculara, deoarece...te doare rau de tot.Asta inseamna ca nu ai facut o incalzire in prealabil, un grup de muschi au fost neantrenati, care au fost suprasolicitati. Febra musculara este o inflamatie musculara. Durerea, este un raspuns al organismului, la suprasolicitare!

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca esti sado-maso atunci e bine. In rest, nu e.

| devilmilan a răspuns:

Febra musculara o faci de obicei cand nu esti invatat cu asa ceva. De ex la fotbal cand joci destul de rar, faci febra musculara a doua zi, dar daca continui sa joci fotbal mai des aceasta va disparea deoarece muschii vor fi destul de antrenati. Nu e ceva grav.