| Ghknn a întrebat:

E bun nurofen răceală și gripă, și pentru durerile menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca mai bine cu Nospa.
La multe persoane da rezultat bun.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nurofen Express este pentru așa ceva.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| CuriousStuff a răspuns:

Are Ibuprofen care e un analgezic (calmant) si ar trebui sa functioneze si la dureri menstruale. Dar fiindca e "Raceala si Gripa" are si alte ingrediante active care nu o sa-ti faca asa de rau dar e recomandat sa nu iei daca nu ai nevoie de ele. La farmacie gasesti o gama larga de medicamente speciale pentru dureri menstruale si cred ca sunt chiar si mai ieftine decat nurofenul.

| millar a răspuns:

Probabil ajuta dar mai bun e norofenul acela care e in cutia rosie sau roza,

Iti dau un sfat ca sa nu mai ai durerei menstruale incearca in saptamana cand trebuue sa iti vina sa iei calciu si sa nu mananci prea multe dulciuri si sa nu bei suc acidulat, Inainte aveam dureri cumplite dar acum nu mai am probleme, deloc nu ma mai doare

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Ia Tador. Este un calmant puternic si care are mai putine efecte adverse plus ca nu o sa ajungi dependenta de el.