| GiuliaTamas a întrebat:

E ceva daca imi apar cosuri pe picioare si nu pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Alea de pe picioare nu sunt cosuri. Sa nu fie alt motiv : o alergie, o infectie, o problema cu glandele sebacee (glandele aflate la radacina parului), o boala de piele, o igiena deficitara. Consulta un dermatolog, daca problema este chiar deranjanta.

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Nu stiu... mie cand imi apare vreun cos ma dau cu apa oxigenata si imi trece

| PrincessConsuela a răspuns:

thinking Depinde. Poate ca e de la epilat. Acum nu stiu ce sa zic... incearca si tu un sapun exfoliant.

| dsadasdsada a răspuns:

Nu cred.
Ce ai crede ca e mai bine sa iti apara pe fata?

Eu am pe fata si nu le suport. ~x(

| iacobitza a răspuns:

Ca sa ai o piele frumoasa si supla chiar si pe picioare trebuie sa folosesti un lapte de corp pentru pielea uscata. Iti recomand gama Dardia, special conceputa pentru a reda supletea epidermei foarte uscate. Aceste produse se gasesc in farmacii. Secretul in reusita tratamentului este sa folosesti produsul cu regularitate, in fiecare zi, ca si cum ai urma un tratament. Succes!