| Anonimusdesteptu a întrebat:

E ceva grav dacă mi s-a desprins gingia de măsea și imi curge sânge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Urgent la stomatolog; semn de paradontoza

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi foarte grav daca ar fi asa. De fapt s-a desprins maseaua de gingie. Asta nu-i chiar grav. Stomatologul iti da un tratament. Fa-i o vizita

| minrest a răspuns:

Da, paradontoza este grava, dar nu te alarma, ca nu stim cum va evolua; ce trebuie sa faci e sa iei legatura cat mai repede cu stomatologul tau.

| francut a răspuns:

Foarte grav!
Doar @ Mihailescu_Valeriu_1953 ti-a raspuns corect. Mergi urgent la stomatolog.

| Ana1687 a răspuns:

Du-te in momentul asta la dentist

| user1234554321 a răspuns:

Vrei sa spui maseaua s-a desprins de gingie happy
Nu e grav, doar ca o sa ramai fara maseau.acea este pe punct de cadere happy