| NyanKatt a întrebat:

E grav daca esti suspect de diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu-i dracu chiar asa de negru tongue E negrisor big grin

| Alyra a răspuns:

Să ai diabet e grav, da. sad
Dar tu eşti numai suspect. Deci...(cum a zis şi Kryssy) ai şanse de 50 % să ai această boală.
Ce te sfătuiesc este să ţi sub control dulciurile şi să ai speranţa că nu ai această boală. Altceva nu prea mai poţi face acum. puppy dog eyes
Eu îţi urez sănătate!

| Artemisia a răspuns:

Pai, este destul de grav daca esti suspect, insa pana nu se demonstreaza, ca tu chiar esti diabetic, totul e in procent de 50%.

| RMihai a răspuns:

Pe viitor acolo se va ajunge

| dulche a răspuns:

Eu am diabet^^, si multe fete mi-au zis ca nici nu zici ca am ca rad sunt vesela mereu.^^, nu egrav daca ai grija de ine...:*^^, Fundita...puppy dog eyes

| katynegru a răspuns:

Diabetul nu este cancer adica nu poti muri doar ca trebuie sa te limitezi la dulciuri si la tot ce contine zaharuri! fa-ti prietenii sa-ti fie alaturi si gandeste-te ca nu ai nimic deoarece nu este foarte grav dar fara dulciuri! daca ai vreo nelamurire poti sa ma intrebi! :* fundita!