| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa am dureri in zona rinichilor in timpul menstruatiei?
Doare destul de tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este din cauza inflamării!
Bea ceai de mușețel cu coada calului îndulcit cu miere de albine!
Pa, pa.

| AlinaaAli a răspuns:

Pfff,cand aud de durerile astea ma trec fiorii!
Depinde! eu de exemplu am niste dureri groaznice cand sunt la ciclu,la toti ginecologii la care am fost mi-a dat calmante pentru ca zic ei ca ar fi normal! sa iti spun cum mi-au zis ei,cica este acolo o mucoasa care in fiecare luna se desprinde si in functie de cum se desprinde u ai dureri sau nu,dar,poti sa o faci sa se desprinda mai "finutz" big grin adica, inainte cu cateva zile sa fii la ciclu, bea multe ceaiuri de musetel sau sunatoare si coada calului cu vreo 3 zile inainte e destul, si in timp ce esti baga o carpa in ceai si tzineo intre picioare pana se raceste, asta de vreo 2 ori pe zi si spala-te tot cu ceai pe acolo, o sa functioneze! cel putin la mine a mers si crede-ma ca durerile mele sunt insuportabile uneori, pana si plang de durere! dar au si astea "leac" tongue!

Multa sanatate!

| AlinaaAli a răspuns:

Si inca ceva,sa nu te indopi cu calmante,pentru ca tot o sa gasesti u ceva babesc care sa functioneze si la tine!
Eu am baut la Aulin pana la refuz,si acum am dureri de stomac din cauza asta pentru ca este foarte tare! mai bine beea ceaiuri,dar sa nu fie ceai la plic,cauta prin farmacii ca este altfel sau intreaba bunici,unchi, matusi, etc! ceaiul la plic nu prea are efectwinking

| Voluntar a răspuns:

Nu stiu, ca si pe mine ma doare. Si chiar foarte tare.crying