| ioanamaria2000 a întrebat:

E normala o secretie alba continua in vagin? Am ramas speriata de la candida pe care am avut-o si a recidivat asa ca mereu sunt atenta. Am terminat recent un tratament si azi cu o oglinda am vrut sa vad care mai e situatia acolo,, jos". Am observat ca in vagin se vede o secretie alba pe care daca o ating cu degetul e cremoasa. Nu prea am secretie pe chilot, seara vad o picatura mica uscata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic pentru un tratament de lunga durata, probabil 3-4 repetitii.
Evident ca 5 zile de tratament nu are cum sa fie suficient sa pote distruge o infectie de 1 an de zile, care a luat asemena amploare.